Inteligenty Trening? W dodatku w 36 minut? Widzieliście już takie siłki?

Nazwałbym to Sztucznie Zmechanizowany Trening, bo z inteligencją to nie ma nic wspólnego. Piękno ruchu ma za to duży związek z inteligencją, jednak w tym przypadku to piękno zostało ZABITE.

Na wstępie zaznaczę, że to tylko moja opinia i nie mam na celu obrażenia nikogo – podążając za moją misją zawodową którą jest uświadamianie społeczeństwa, chciałbym przedstawić Wam plusy i minusy takich klubów.

Być może nie wiesz jak wygląda taki trening. Na stronie klubu nie ma żadnych informacji – wchodząc w sekcje w której ta informacja powinna się znajdować pojawia się error ?

Idąc dalej – na pewnym blogu znalazłem artykuł który opisuje działania tej siłowni. Cytuję:
“Ten plan opiera się na treningu obwodowym(…),w czasie pełnego okręgu wykonujemy 6 ćwiczeń siłowych i 2 kardio(…)

Czyli już wiemy, że na takim treningu będziesz tresowana. Z góry jest założone jakie ćwiczenia wykonasz. Co więcej, wykona je każdy, nie tylko Ty. Masz przyjść, zrobić i iść do domu. Zero feedbacku, zero świadomości, BRUTALNE wyeliminowanie piękna treningu.

“Eliminacja obciążenia fizycznego dla bezpieczeństwa treningu” – kolejny strzał w kolano. Przecież to właśnie opór naszego ciała jest najskuteczniejszym środkiem do poprawy jakości ruchu, zdrowia i samopoczucia. Dopiero w dalszych etapach rozwoju należy obciążać ruch – ale to dopiero jak już ruch potrafisz. Maszyna Cię tego nie nauczy. Maszyna stwarza sztuczne środowisko które nie ma nic wspólnego z poprawą Twojej jakości życia.

“Wykwalifikowana kadra trenerska, która czuwa nad prawidłowym przebiegiem treningu”. Co to jest prawidłowy przebieg treningu? Czy to odpowiednio szybka zmiana maszyny? Tam nie ma czego kontrolować ?‍♂️

“Każda maszyna do ćwiczeń jest wyposażona w wyświetlacz LCD i komputer”- a po co to? To zbędne, ale fajnie wygląda marketingowo. Plusy: Lepsze to niż nic.